خدمات مشاوره مدیریت دانش

با خدمات مشاوره حرفه‌ای مدیریت دانش در اینوتکس ایران، به ایده‌ها و راه‌حل‌های پیشرو در صنعت خود دسترسی داشته باشید.

ضرورت مشاوره مدیریت دانش

خدمات مشاوره مدیریت دانش به شما در شناسایی اولویت‌ها کمک می‌کند. تشخیص این که از کدام بخش سازمان شروع کنید و به چه ترتیبی مدیریت دانش را توسعه دهید. خدمات مشاوره مدیریت دانش به شما در تعریف فرایندهای مدیریت دانش کمک می‌کند. همچنین تکنیک‌ها و ابزارهای مدیریت دانش را برای سازمان شما متناسب‌سازی می‌کند. مشاور مدیریت دانش به سازمان شما کمک می‌کند مدیریت دانش را با فرایندهای روزمره سازمان ترکیب کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.
با خدمات مشاوره حرفه‌ای اینوتکس ایران، به ایده‌ها و راه‌حل‌های پیشرو دست می‌یابید.
اینوتکس ایران خدمات مشاوره خود را با تکنیک‌های منحصر به فرد ارائه می‌دهد.

چرا اینوتکس ایران؟

اینوتکس ایران با ۱۸ سال سابقه، از پیشگامان مشاوره مدیریت دانش است و خدمات مشاوره خود را با فرآیندهای مناسب و ابزارها و تکنیک‌های منحصر به فرد ارائه می‌دهد. مشاوران اینوتکس ایران همواره راهکارهایی به شما ارائه می‌دهند که متناسب با نیازهای سازمانتان باشد. این راهکارها از دل تحلیل و بررسی سازمان شما تهیه شده و با تجربیات و به‌روش‌های مشاوران اینوتکس ترکیب می‌شود. اینوتکس ایران مناسب‌ترین گزینه برای شماست چرا که با نگاهی مسئولانه به دنبال حل مسائل سازمان‌هاست.

توانمندسازی و انتقال بینش

روش‌ها و ابزارهای ما سطح بالاتری از هوشمندی فردی و گروهی را برای سازمان شما به ارمغان می‌آورد. تلاش اینوتکس‌ایران همواره بر توانمندسازی سازمان‌های مخاطب بوده است تا هر سازمان  بتواند  با تکیه بر  توانایی خود مدیریت دانش را به بخش‌های دیگر سازمان تسری داده و مسائل جدیدتری را حل کند. 

خدمات مشاوره مدیریت دانش اینوتکس ایران به شما در تعریف فرایندهای مدیریت دانش کمک می‌کند.

خدمات مشاوره مدیریت دانش اینوتکس ایران برای سازمان‌ها

استخراج دانش از خبره

با استخراج دانش می‌توانید دانش کلیدی سازمان خود را حفظ و نگهداری کنید و پایگاه‌های تخصصی دانش ایجاد کنید. با استخراج دانش دیگر نگران کاهش یا قطع دسترسی سازمان به دانش مورد نظر نخواهید بود. استخراج دانش از افراد در قالب خبره، پروژه، فرایند و محصول قابل اجراست.

مدیریت درس‌آموخته‌ها

با استفاده از این خدمت، فرایندی طراحی می‌کنید تا بتوانید دانش ضمنی کارکنان سازمان که در قالب تجربه و به صورت روزمره در ذهن افراد انباشته می‌شود را جمع‌آوری، ارزیابی و منتشر کنید.

تدوین نقشه دانش

حوزه‌های دانش و گراف دانش سازمان خود را تهیه کنید. محل قرار گرفتن دانش‌ها و منابع آن ا مشخص کنید. بسته به نوع سازمان شما از روش‌های مختلفی برای تدوین نقشه دانش استفاده می‌شود.

طراحی ساختار سازمانی مدیریت دانش

بخش بزرگی از دانش سازمانی شما باید در ویکی‌ یا دانشنامه در دسترس کارکنان قرار بگیرد. با مشاوره در این زمینه می‌توانید فرایند ایجاد و نگهداری دانشنامه‌ها را در سازمان خود استاندارد کنید و بستر جلوگیری از فراموشی دانش و تسهيم دانش را فراهم نمایید.

ارزیابی بلوغ مدیریت دانش سازمانی

با ارزیابی بلوغ مدیریت دانش، فعالیت‌های مدیریت دانش خود را به‌صورت جامع ارزیابی کنید و جایگاه و موقعیت خویش را در مدیریت دانش تشخیص دهید. سپس موانع پیشرفت را شناسایی و تغییرات و تنظیمات لازم را اجرا کنید. این ارزیابی با مدل بلوغ APO که مدلی ساده و کاربردی است انجام می‌شود.

ارزیابی آمادگی مدیریت دانش

با ارزیابی آمادگی مدیریت دانش در سازمان تصویر دقیقی از وضعیت کنونی پیش‌نیازهای مدیریت دانش به دست می‌آورید. بر اساس نتایج ارزیابی آمادگی می‌توانید برای بهبود زیرساخت‌ها و پیش‌نیازهای ضروری مدیریت دانش اقدام کنید.

شناخت مدیریت دانش در سازمان

با استفاده از مشاوره شناخت مدیریت دانش می‌توانید نیازها و مطالبات واقعی ذینفعان مختلف سازمان خود را بررسی کنید. سازمان‌های بالادستی، سهام‌داران، مدیران، کارکنان و حتی ذینفعان بیرونی بررسی می‌شوند تا درک دقیقی از نیاز واقعی سازمان شما به مدیریت دانش حاصل شود.

نظامنامه مدیریت دانش در دستگاه‌های اجرایی

با پکیج اینوتکس‌ ایران که شامل آموزش، گواهینامه، ویدیوی مشاوره‌ای، تمپلیت‌های آماده، مشاوره حضوری و امکانات نرم‌افزاری است، تنها در هجده هفته، تکالیف نظام‌نامه مدیریت دانش در دستگاههای اجرایی را به بهترین شکل انجام دهید.

نگهداشت دانش کلیدی

با نگهداشت دانش کلیدی می‌توانید ریسک خروج یا جابجایی کارکنان را به خوبی کاهش دهید. با این خدمت مشاوره‌ای می‌توانید به موقع از خروج افراد مطلع شوید و اقدامات لازم برای حفظ دانش مهم آن‌ها را برنامه ریزی و اجرا کنید.

اندازه‌گیری وضعیت دانشی سازمان

با اندازه‌گیری وضعیت دانشی سازمان می‌توانید شکاف‌های دانشی سازمان خود را با معیارهایی کاربردی محاسبه کنید. بررسی دقیق شکاف‌های دانشی به شما کمک می‌کند موانع دانشی در مسیر دستیابی به اهداف و تحقق استراتژی‌های سازمان خود را به خوبی تحلیل کنید.

تدوین استراتژی‌های دانش

متناسب با وضعیت دانش سازمان و شکاف‌های دانش موجود، استراتژی‌های دانش مورد نیاز برای شما تدوین می‌شود تا بتوانید در جهت رفع شکاف‎های دانشی سازمان گام بردارید. به شما کمک می‌کنیم از بین بین از 15 استراتژی، اثربخش‌ترین استراتژی‌ها را انتخاب کنید.

راه‌اندازی اتاق فکر و انجمن خبرگی

با این خدمت می‌توانید به جریان دانش در سازمانتان شتاب دهید. حل مسائل سازمانی، تولید راه‌حل‌های جدید و به اشتراک‌گذاری دانش را از طریق شکل‌دهی انجمن‌های خبرگی عملی کنید.

مدیریت پرسش و پاسخ و FAQ

می‌توانید پرسش‌ها و پاسخهای ارائه شده در سازمان را رصد کرده، ذخیره‌سازی کنید و در اختیار استفاده‌کنندگان مختلف قرار دهید. با این خدمت از پرسش‌های تکراری و اتلاف زمان و هزینه جلوگیری خواهد شد.

طراحی فرایند مدیریت اسناد

این خدمت مشاوره‌ای به شما کمک می‌کند انواع اسناد در سازمان خود را تعریف کنید و چرخه حیات آن‌ها را شناسایی یا طراحی کنید. در ادامه فرایند مدیریت مستندات بر اساس نیازهای سازمان شما طراحی شده و به افراد و نقش‌های مرتبط با آن آموزش داده می‌شود.

ایجاد آرشیو اسناد

با داشتن آرشیو اسناد به حجم زیادی از اسناد و اطلاعات هاردکپی یا دیجیتال خود به سادگی دسترسی خواهید داشت. علاوه بر امکان جستجو و بازیابی اسناد، نگران از بین رفتن آن‌ها نیز نخواهید بود.

ایجاد نظام پیشنهادات

نظام پیشنهادات موجب مشارکت کارکنان، همسوسازی منافع فردی و سازمانی، شناسایی کارکنان خلاق، بهبود در کیفیت محصول یا ارائه خدمت و کاهش اتلاف منابع و هزینه‌ها خواهد شد.

توسعه فرهنگ مدیریت دانش (فرهنگ‌سازی)

وضعیت فرهنگ مدیریت دانش در سازمان خود را ارزیابی کنید. سپس با آموزش، اطلاع‌رسانی و روش‌های ترویجی بر باورها، ارزشها و استانداردهای رفتاری تاثیر بگذارید.

طراحی سیستم انگیزشی

با این خدمت مشاوره‌ای می‌توانید نظام انگیزشی سازمان خود را برای ترویج و تشویق مدیریت دانش طراحی کنید و از بازخوردهای انگیزشی متنوع و مناسب سازمان خود استفاده نمایید تا مشارکت افراد مختلف در فرایندهای مدیریت دانش بهبود یابد.

Asset 1

انطباق با استانداردهای ایزو 9001 و 30401

شما می‌توانید با دریافت خدمات مشاوره مدیریت دانش بر اساس استانداردهای ایزو 9001 و 30401، الزامات مربوط به این استانداردها را برآورده کنید و یا به صورت داخلی وضعیت خود را از نظر این استاندارد مورد ممیزی قرار دهید.

Asset 12

دانشنامه نویسی

بخش بزرگی از دانش سازمانی شما باید در ویکی‌ یا دانشنامه در دسترس کارکنان قرار بگیرد. با مشاوره در این زمینه می‌توانید فرایند ایجاد و نگهداری دانشنامه‌ها را در سازمان خود استاندارد کنید و بستر جلوگیری از فراموشی دانش و تسهيم دانش را فراهم نمایید.

Asset 11

بازنگری پس از اقدام

فرایند بازنگری پس از اقدام را ویژه سازمان و فرایندهای خود طراحی و مستقر کنید. بازنگری پس از اقدام ابزاری برای یادگیری از موفقیت و شکست‌های اقدامات، و آگاهی از دلیل تفاوت بین انتظارات و نتایج است.

Asset 10

بازنگری پس از پروژه

نقطه شروعی برای بهبود پروژه‌های آتی است که با آن می‌توانید دستاوردهای پروژه را در مقایسه با دستاوردهای مورد انتظار بسنجید، نقاط ضعف و قوت خود را بیابید، و راه‌های بهبود عملکرد خود را در آینده بررسی کنید.

مشاوره مدیریت دانش در پروژه و PMBOK

با استفاده از این خدمت مشاوره‌ای می‌توانید مدیریت دانش را به صورت عملی و کاربردی در فرآیندهای مدیریت پروژه سازمان خود طراحی و اجرا کنید. الزامات مدیریت دانش متناسب با سطح بلوغ مدیریت پروژه در سازمان شما تعریف و اجرا می‌شود.

تهیه محتوای دانشی اثربخش

با کمک این خدمت می‌توانید دانش خام را به خروجی متناسب با نیاز کاربران تبدیل کنید. دانش استخراج شده از یک خبره را می‌توانید به کتابچه راهنما، پایگاه دانش، محتوای چندرسانه‌ای، مطالعه موردی و یا حتی بازی تبدیل کنید تا مخاطب به سادگی و متناسب با نیاز خود از آن استفاده کند.

دیدگاه مشتریان درباره خدمات مشاوره ما

افشین تقوی (مدیر وقت اداره آموزش ومشارکت کارکنان ایران خودرو)

مشاوران شرکت اینوتکس ایران راهنماهای خوبی هستند که خلا مدیران و کارشناسان در حوزه مدیریت دانش را تکمیل می‌کنند و با رویکرد گام به گام سعی می‌کنند ابهام در این حوزه را رفع کنند. مشاورین اینوتکس ایران با دید استراتژیک خود برنامه‌های بهبود سازمان را به یکدیگر متصل می‌کنند و بر خلاف سایر مشاورین که کارهای آکادمیک می‌کنند، تمرکزشان بر راهنمایی و مشاوره عملی است. رویکردهای ارائه شده توسط مشاورین اینوتکس ایران برای همه کارکنان در سطوح مختلف سازمان قابل درک است.

حسین سرین (رئیس اداره آموزش بانک توسعه تعاون)

کیفیت ارائه خدمات شرکت اینوتکس ایران رضایت‌بخش بود و مشاوران آن از مهارت و تسلط فنی و ارتباطی برخوردارند.

سیدمحمدعلی میرنجفی زاده (کارشناس ارشد مدیریت دانش، شرکت گاز استان تهران)

توانایی، اشتیاق و تمایل مشاورین اینوتکس ایران در ارائه خدمت به شرکت گاز استان تهران رضایت‌بخش بود. با توجه به تجربه همکاری با مشاورین شرکت، دوباره از خدمات مشاوره آن‌ها استفاده خواهیم کرد و دریافت خدمات از اینتوکس ایران را به سایر سازمان‌ها نیز توصیه خواهیم کرد.

اکبر غریب‌نواز (مدیر دانش، شرکت ایساکو)

به دلیل عملیاتی بودن رویکرد این شرکت به مفهوم مدیریت دانش و تناسب آن با نیازهای سازمان، کیفیت ارائه خدمات شرکت اینوتکس ایران عالی بود. مشاورین شرکت اینوتکس ایران استاد و برند حوزه مدیریت دانش بوده و همواره علاقمند به ارایه خدمت به سازمان بودند. هر چند به دلیل تورم، هزینه مشاوره نیز افزایش یافته، اما در مقایسه با سایر مشاورین هنوز هم هزینه خدمات این شرکت معقول است. بنده به هر سازمانی که در خصوص پیاده‌سازی مدیریت دانش راهنمایی می‌گیرد، شرکت اینوتکس ایران را معرفی می‌کنم.

    حتما با یک جلسه مشاوره شروع کنید

    با یک جلسه رایگان مشاوره با ما، راهنمایی مناسبی برای اطلاعات و دانش سازمانی خود دریافت کنید.