مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران

فهرست مطالب

دقیقه زمان تقریبی مطالعه

اینوتکس ایران با استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران به سازمان دهی بخش عمده ای از دانش مگاپروژه های شهر تهران کمک خواهد کرد. احداث بزرگراه امام علی (ع)، تونل نیایش و پل صدر، از آن دسته پروژه هایی هستند که در سال های اخیر چهره ترافیک و ساختار شهری ابرشهر تهران را دچار تحول عمده کرده اند و در مقیاس منطقه ای و بین المللی نیز پروژه هایی مثال زدنی هستند.

خشایار جهانیان مدیرعامل اینوتکس ایران ضمن اشاره به برگزاری جلسات ابتدایی برنامه ریزی و تخصیص منابع اجرای پروژه استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران خاطرنشان کرد: اینوتکس ایران در پی تجربیات موفق خود در خلق ارزش برای مشتریان بزرگ بخش خدمات شهری مانند شهرداری مشهد و شهرداری اصفهان، اکنون گستره خدمات حرفه ای خود را به سازمان مهندسی و عمران شهر تهران توسعه داده است. وی افزود این پروژه که در غالب یک کنسرسیوم با حضور اینوتکس ایران کلید خورده است می تواند منشا تحول در اجرای پروژه های عمرانی و توسعه شهری باشد.

استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران - پروژه تونل نیایش
استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران – پروژه تونل نیایش

مهندس معصومی، مدیر دفتر مهندسی و متولی سازمانی این پروژه، استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران را یکی از الزامات کلیدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش شهری دانست و افزود: پروژه ها و مگاپروژه هایی که ما در این سازمان تعریف و مدیریت می کنیم، علیرغم تنوع از نظر ماهیت، معارضات، پیچیدگی های فنی و تعدد پیمانکاران، می توانند چیزهای زیادی از هم بیاموزند؛ ما نباید به یادگیری در محدوده سازمانی خود بسنده کنیم و باید فرهنگ یادگیری و بهبود بر پایه درس آموخته ها را به عنوان یک الزام اجتناب ناپذیر در میان مشاوران و پیمانکاران خود به خوبی تعمیم دهیم. وی افزود: پروژه استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران پس از حدود یکسال گمانه زنی و جلب حمایت مدیریت ارشد سازمان، با دو هدف اجرا می شود: اول این که بر دانش کلیدی پروژه های پیشین احاطه پیدا کنیم، دوم این که نظامی مستمر پی ریزی شود تا رفتار دانشی کلیه پروژه های آتی به شکل بهینه اصلاح گردد. وی ابراز امیدواری کرد با همکاری شرکت اینوتکس ایران، نتایج این پروژه بتواند آغازگر تحولی در عملکرد شهرداری تهران و سازمان های تابعه شود.

استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران - پروژه پل طبقاتی صدر
استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران – پروژه پل طبقاتی صدر

خشایار جهانیان در انتهای جلسه آغازین این پروژه با اشاره به پیچیدگی های فنی این پروژه، حضور اینوتکس در استقرار مدیریت دانش در سازمان مهندسی و عمران شهر تهران را فرصتی برای نمایش قابلیت های ویژه متدولوژیک و نرم افزاری خاص این شرکت دانست و گفت: اینوتکس قصد دارد استانداردهای ویژه ای را در استخراج، مدل سازی و بسترسازی دسترسی فراسازمانی به دانش در این پروژه به کار گیرد که قطعا موجب ارتقاء نگرش و عملکرد سایر شرکت های فعال در این حوزه خواهد شد.

این پروژه در دو بخش اصلی شامل استخراج و سازمان دهی درس آموخته های 5 پروژه بزرگ خاتمه یافته و جاری سازی یک نظام مدون برای مدیریت درس آموخته ها (شامل فرایندها و پلتفرم نرم افزاری) در حال اجراست.

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =