رونمایی از اولین دانشنامه اجتماعی بانکداری و پرداخت

فهرست مطالب

دقیقه زمان تقریبی مطالعه

دانشنامه اجتماعی صنعت بانکداری و پرداخت با نام بنکی دو آخرین دست‌آورد کارشناسان دانشی شرکت اینوتکس ایران است.

این محصول که همزمان با هفته بانکداری اسلامی در هفته ی دوم شهریور ماه بر روی اینترنت قرار گرفت دانش بانکی را به شکل دانشنامه در اختیار کارشناسان و علاقه مندان این حوزه قرار داده است.

بنکی دو در پنچ شاخه ی کلیات بانکی، بانکداری اسلامی، بانکداری الکترونیکی، حقوق بانکی و بانکداری بین الملل لغات بسیاری را مدون کرده و روز به روز به حجم داده های سایت افزوده می شود. در جمع آوری واژگان تلاش شده است تا از دانش متداول بانکی در بانکداری ایران استفاده شود تا نیازهای واقعی و ملموس کاربران را جوابگو باشد.

لغات گردآوری شده در بنکی دو علاوه بر تعریفی مانع و جامع دارای معادل انگلیسی دقیق و مآخد و منابع روشن در انتهای شرح هر واژه هستند. همچنین با استفاده از برچسب زنی واژگان تخصصی در دانشنامه سعی شده روابط بین لغات به درستی ایجاد شده تا کاربران بتوانند به سادگی درون بنکی دو گشت و گذار کرده و اطلاعات مورد نیازشان را کسب و به داشته هایشان بیفزایند.

در پشت دانشنامه بنکی دو، نرم افزار قدرتمند مدیریت دانش رای ون قرار دارد و کاربران سایت می توانند با وارد کردن نام کاربری و گذرواژه ی خود با استفاده از شبکه اجتماعی این سامانه به شبکه ی وسیعی از فعالان صنعت بانکداری ایران مرتبط شوند و با اشتراک گذاری دانش بانکی خود در میان خبرگان امر در نهایت به تقویت و رشد این دانشنامه یاری برسانند.

این شبکه اجتماعی فراتر از توسعه ی دانشنامه بنکی دو می تواند کاربردهای بسیاری برای فعالان صنعت بانکی کشور داشته باشد. برای مثال سهولت دسترسی به مدیران و خبرگان بانکی، ایجاد فضای بحث و گفتگو میان ایشان و معرفی آخرین دست آوردهای صنعت بانکی گوشه ای از امکانات این سامانه است که می بایست به آن اشاره کرد.  شبکه اجتماعی بنکی دو در دو ماه آینده بر اساس دعوتنامه فعالیت خواهد کرد و پس از آن امکان ثبت نام عمومی، فعال خواهد شد. بنکی دو در آدرس Http://www.banki2.ir برای عموم قابل دسترسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *