خدمت جدید اینوتکس ایران در حوزه منابع انسانی

فهرست مطالب

دقیقه زمان تقریبی مطالعه

ورود متفاوت به حوزه منابع انسانی

شرکت اینوتکس ایران پس از سال‌ها فعالیت در حوزه مدیریت دانش، خدمت جدیدی را به سبد ارائه خدمات خود اضافه کرده است. ارائه خدمات در حوزه مدیریت منابع انسانی در راستای کمک به سازمان‌ها برای ارتقای کارایی و اثربخشی سرمایه‌های انسانی است.

ارتباط بین مدیریت دانش و مدیریت منابع انسانی

مدیریت دانش و مدیریت منابع انسانی پیوند نزدیکی با یکدیگر دارند، چراکه انسان‌ها عامل اصلی ایجاد، انتقال و بهره‌برداری از دانش هستند. اینوتکس ایران به دلیل سابقه طولانی و پررنگ خود در ارائه خدمات مشاوره مدیریت دانش و به‌طبع آن انجام اقدامات اصلاحی و بهبود در ارتباط با سرمایه‌های انسانی سازمان‌ها، به شکل تخصصی وارد این حوزه شده است.

دکتر بهداد صادقی، مدیر عامل اینوتکس ایران در مورد ارتباط میان این دو حوزه و چرایی ورود اینوتکس ایران به خدمات مشاوره منابع انسانی معتقد است: 

مدیریت دانش تنها تمرکز بر فناوری اطلاعات و یا فرایندها نیست. منابع انسانی به عنوان ضلع سوم، نقش بسیار مهمی در مدیریت دانش دارد. به تجربه دریافته‌ایم که موفقیت در مدیریت دانش به حضور منابع انسانی توانمند و رشدیافته در سازمان بستگی دارد. مفاهیم و چارچوب‌های مدیریت منابع انسانی، خصوصاً در بحث به اشتراک‌گذاری دانش یا عدم تمایل به آن در میان کارکنان، می‌تواند به درک ما از این مسئله و بهبود آن کمک کند. زیرا این مسئله تقریباً دغدغه مشترک تمام سازمان‌هایی است که مشکلات خود در بحث مدیریت دانش را با ما به اشتراک می‌گذارند.

از طرفی مدیریت دانش در بهبود فرایندهای مرتبط با مدیریت منابع انسانی نقش به سزایی دارد. برای مثال مدیریت دانش هم در مرحله جذب سرمایه‌های انسانی و استعدادها نقش موثری دارد و هم با ارزیابی نیازهای دانشی و مهارتی می‌تواند به تدوین برنامه‌های آموزشی متناسب با نیاز سازمان بیانجامد.

خدمات ممتاز اینوتکس ایران در حوزه منابع انسانی

ایتونکس ایران علاوه بر خدمات مشاوره راهکارهای سنتیِ مدیریت منابع انسانی، خدمات ویژه و ممتازی نیز به مشتریان ارائه می‌دهد. برای مشاهده جزییات بیشتر و انتخاب دوره به صفحه آموزش منابع انسانی مراجعه کنید. بخشی از این خدمات شامل موارد زیر است:

  • ارزیابی چابکی سازمان؛
  • سازماندهی و طراحی ساختار سازمانی؛
  • فرهنگ‌سازی سازمانی؛
  • مدیریت استعدادهای سازمانی؛
  • مدیریت تجربه کارکنان؛
  • ایجاد خط‌مشی جدید؛
  • طراحی کتابچه راهنمای کارمندان؛
  • و ارائه سیاست‌ها و روش‌های مختلف متناسب با کسب و کار.

با ارائه این خدمات نوین، اینوتکس ایران بار دیگر تعهد خود به ارتقای کارایی و اثربخشی سازمان‌ها و توسعه منابع انسانی را ثابت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *