Training-Calendar-Item12

معرفی کارگاه حرفه ای پرورش معمار سیستم های مدیریت دانش

فرض کنید قرار باشد با یک تیم به یک سفر دور دنیا بروید و شما را به عنوان مسئول حمل و نقل تیم انتخاب کنند. شما باید بتوانید با وجود محدودیت های زمانی و هزینه ای بهترین استراتژی ها و ابزارهای حمل و نقل را انتخاب کنید و این امر ممکن نیست مگر این که شما درک دقیقی نسبت به انواع روش ها و وسیله های حمل و نقل، مزایا و معایب هر یک را داشته باشید و بتوانید در کل یک برنامه بریزید که علاوه بر رعایت محدودیت ها، افراد تیم هم از سفر خود لذت ببرند. نقش شما به عنوان یک مدیر دانش در قبال سفر سازمان به سرزمین مدیریت اطلاعات و دانشِ سازمانی دقیقا به همین صورت است.

در سال های اخیر که با مدیران و کارشناسان دانش زیادی سر و کار داشته ام همواره شاهد چالش های آن ها در درک، پیکربندی و به کارگیری ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ساختن راهکارهای مناسب برای دانش سازمانی بوده ام. از طرفی همواره شاهد بوده ام که نیازهای خود را به زبان ساده بیان می کنند اما برای تبدیل آن ها به واقعیت دچار مشکل می شوند یا تلاش هایشان اکثرا منجر به ایجاد جزیره هایی ناقص می شود؛ چرا که نمی دانند چگونه و در چه قالبی باید از بخش IT سازمان خود مطالبه کنند و معماریِ دُرُست برای مساله آن ها به چه شکل است؟

شما چه از رای ون استفاده کنید چه از شیرپوینت یا هر بستر دیگر، این کارگاه آموزشی طی 4 جلسه به شما کمک می کند بتوانید راهکارهای بهینه مبتنی بر فناوری اطلاعات برای مدیریت دانش سازمان خود طراحی کنید و آن ها را با دستان خود پیاده سازی کنید بدون این که نیاز به دانش برنامه نویسی داشته باشید. این کارگاه در قالب همکاری مشترک اینوتکس ایران و شریف رایان (دانشگاه صنعتی شریف) برگزار می شود.

اعطای گواهینامه موفقیت در کارگاه از طرف دانشگاه صنعتی شریف با امکان استعلام در سایت دانشگاه

مهندس رامین یاوری

متخصص طراحی سیستم

مربیِ اول دوره

رامین طی 10 سال اخیر بیشترین زمان خود را به طراحی ابزارهای معماری و مدل سازی دانش اختصاص داده است. او با تجربه کار با بیش از 50 شرکت با حوزه های کاری مختلف، در حوزه معماری دانش و چارچوب مدیریت دانش می تواند تجارب ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد. رامین در این دوره به اصول بنیادی و پیشرفته مدل سازی و بهینه سازی دانشِ سازمانی خواهد پرداخت.

خشایار جهانیان

خشایار جهانیان

مربیِ دوم دوره

خشایار با بیش از 17 سال سابقه حرفه ای در زمینه مدیریت دانش و ایجاد تحول دانشی، تجربه برگزاری بیش از 200 کارگاه آموزشی را دارد. تدر این دوره تمرکز خشایار بر تفهیم و تعمیق رویکردها و تکنیک های نرم‌افزاری در پیاده سازی مدیریت دانش خواهد بود.

جلسه اول
مدل سازی دانش

20 آذر 1398
انواع دارایی های دانشی
شناسایی دارایی ها و مفاهیم دانشیِ مورد نیاز برای یک مساله
انواع مدل های دانشِ قابل استفاده در سازمان
چه نوع مدل دانش برای چه نوع دارایی دانشی مناسب تر است؟
آموزش عملی کار با مدل های دانش

جلسه دوم
بهینه سازی دانش

20 آذر 1398

موتور جستجو چیست و با چه منطقی کار می کند؟
مدل های دانش را چگونه برای بازیابی بهتر بهینه کنم؟
چرا در اغلب اوقات از دانش صریح و مدون استفاده نمی شود؟
یک سیستم با قابلیت یکپارچه سازی بالا، چه ویژگی هایی دارد؟
ایجاد قابلیت یکپارچه سازی با سایر سیستم های سازمانی.

جلسه سوم
چرخه حیات و گردش کارِ دانش

27 آذر 1398
چرخه حیات دارایی های دانشی
امکانات گردش کار برای پیاده سازی چرخه حیات دارایی
State Machine چیست؟
طراحی گردش کار بر پایه State Machine چگونه است؟
آموزش عملی کار با مدل های دانش
 

جلسه چهارم
بینشِ نهایی

27 آذر 1398

مدیریت اسناد و مدیریت دانش
استفاده بهینه از قابلیت های اجتماعی Web 2.0
چرا در اغلب اوقات از دانش صریح و مدون استفاده نمی شود؟
جایگاه مدیریت دانش در نقشه سامانه های سازمان
امنیت و سیاست های دسترسی به اطلاعات

اعلام نیاز به این کارگاه

* این کارگاه قبلا در تقویم آموزشی اینوتکس ایران برگزار شده است. شما می توانید با پر کردن فرم زیر تمایل خود به این کارگاه را اعلام کنید. در بخش توضیحات مشخص کنید آیا تمایل دارید این دوره در محل شرکت/سازمان شما برگزار شود یا ترجیح می دهید در تاریخ تقویمی ما در آن شرکت کنید (رزرو جا).