معرفی کارگاه آموزشی مهندسی انگیزش در مدیریت دانش

یکی از مهم ترین عناصر جاری سازی هر تغییری در سازمان، مشارکت افراد در آن تغییر است. مدیریت دانش نیز به نوعی ایجاد تغییر در نحوه کارکردن افراد است و توقع می رود افراد، رفتارهای مطلوب دانشی از جمله به اشتراک گذاری دانش، توسعه دانش، به کارگیری دانش، تعامل و پاسخ گویی به دیگران را مرتبا از خود بروز دهند. برای تقویت این رفتارهای دانشی، لازم است مکانیزم های انگیزشی مناسب در فرایندها و سیستم های مدیریت دانش در نظر گرفته شود. اما انتخاب، طراحی و تطبیق این مکانیزم ها با شرایط سازمان و ویژگی های افراد آن یک چالش بزرگ است، این کارگاه به شما کمک می کند این چالش را به خوبی مدیریت کنید.

انگیزش در مدیریت دانش

اگر انگیزشِ افراد در سازمان برای همراهی و مشارکت در سیستم های و رویه های سازمانی برای شما یک چالش است یا این که دغدغه طراحی سیستم های انگیزش و پاداش در سازمان خود دارید، حتما در این کارگاه شرکت کنید.

شما پس از گذراندن این کارگاه باید:
•    انگیزش و جنبه های فیزیولوژیک و روانشناختی آن را بشناسید،
•    بتوانید تفاوت بین انواع مکانیزم های انگیزشی را درک کنید،
•    برای تقویت رفتارهای مطلوب، با توجه به شخصیت افراد، مکانیزم مناسب را تجویز و باز طراحی کنید.

رونمایی از راهنمای مهندسی انگیزش در مدیریت دانش و هدیه به شرکت کنندگان این کارگاه.

در انتهای کارگاه، یک جلسه کوچینگِ جمعی برای ریشه یابی و دستیابی به راه حل انجام می شود.

خشایار جهانیان

خشایار جهانیان

مشاور مدیریت و مهندسی دانش

مربیِ اول دوره

خشایار با بیش از 15 سال سابقه حرفه ای در زمینه مدیریت دانش و ایجاد تحول دانشی، تجربه برگزاری بیش از 200 کارگاه آموزشی را دارد. او همواره به مشتریان کمک کرده سیستم هایی طراحی کنند که بیشترین ظرفیت تعامل و پذیرش را از سوی کاربران داشته باشد. تجربه و دیدگاه های او در زمینه انگیزش در مدیریت دانش به خصوص طراحی و مناسب سازی مکانیزم های انگیزشی می تواند به حل چالش های شما در این زمینه کمک کند.

اکبر غریب نواز

اکبر غریب نواز

مشاور مدیریت دانش و کوچِ حرفه ای

مربیِ دوم دوره

اکبر سال هاست در حال تجربه عملی مدیریت دانش در شرکت ایساکو می باشد. این عضو شبکه مشاوران مدیریت دانش، با تکیه بر آموخته های خود در دوره های بین المللی کوچینگ در سال های اخیر، به دنبال افزایش اثربخشی مدیریت دانش با استفاده از تکنیک های کوچینگ بوده است. در بخش دوم این کارگاه به شما کمک می کند با شیوه های جالب کوچینگ به تجزیه و تحلیل و ارائه راه حل برای مشکلات انگیزش کارکنان در سازمان خود بپردازید.

در این دوره یاد می گیرید:

مفهوم انگیزش چیست؟

رفتارهای مطلوب در چارچوب مدیریت دانش چه هستند؟

مکانیک های انگیزشی چه هستند؟

بررسی سه عنصر AMP

مدل قلاب (Hook)

مدل اکتالایسیس

مدل هگزاد

چگونه درک بهتری از شخصیت انگیزشی افراد داشته باشیم؟

چگونه یک مدل انگیزشی بالانس شده طراحی کنیم؟

نقش داده ها در اصلاح و بهبود انگیزش

اعلام نیاز به این کارگاه

* این کارگاه قبلا در تقویم آموزشی اینوتکس ایران برگزار شده است. شما می توانید با پر کردن فرم زیر تمایل خود به این کارگاه را اعلام کنید. در بخش توضیحات مشخص کنید آیا تمایل دارید این دوره در محل شرکت/سازمان شما برگزار شود یا ترجیح می دهید در تاریخ تقویمی ما در آن شرکت کنید (رزرو جا).