معرفی کارگاه استراتژی دانش

بخش مهمی از عملکرد موفق سازمان شما در حال و آینده به سطح دانش سازمانی شما وابسته است. سازمان شما اگر در زمینه های کلیدی دارای شکاف دانشی باشد و به موقع برای رفع آن اقدام نکند ممکن است علاوه بر از دست دادن فرصت های مختلف، حتی بقاء آن نیز تهدید شود.

نقشه راه دانش سازمانی

برای این که بتوانید ریسک های دانشی را از سازمان خود دور کنید لازم است بتوانید شکاف های دانش و به دنبال آن ریسک های مرتبط را برای سازمان خود شناسایی کرده و اندازه بگیرید. سپس باید بتوانید استراتژی های مناسب را برای رفعِ به موقعِ شکاف های دانشی تعریف و اجرا کنید.

این دوره به منظور یادگیری نحوه تحلیل و برنامه ریزی استراتژی های دانشی طراحی شده است. در بخشی از این کارگاه به بررسی تجربه عملی شرکت ایران خودرو در تدوین استراتژی دانش از زبان مدیر دانش این شرکت خواهیم پرداخت.

این راهنمای ارزشمند به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

 با استفاده از این راهنمای شما می توانید مفاهیم کلیدی را آموخته، سپس گام به گام، نسبت به تدوین استراتژی و نقشه راه دانشِ سازمان خود اقدام کنید.

خشایار جهانیان

خشایار جهانیان

مشاور مدیریت و مهندسی دانش

مربیِ کارگاه استراتژی دانش

خشایار با بیش از 15 سال سابقه حرفه ای در زمینه مدیریت دانش و ایجاد تحول دانشی، تجربه برگزاری بیش از 200 کارگاه آموزشی را دارد. تجربیات و دانش وی در زمینه تدوین استراتژی های دانشی و  مدیریت ریسک های مبتنی بر دانش، او را به گزینه ای مناسب برای تمرین و یادگیری مفاهیم استراتژی دانشِ سازمانی تبدیل می کند.

افشین تقوی - مدیر دانش در ایران خودرو

افشین تقوی

مدیر توسعه دانش

مربیِ افتخاریِ کارگاه استراتژی دانش

افشین تقوی با بیش از 15 سال سابقه تخصصی در صنعت خودرو نزدیک به ده سال است در حوزه توسعه دانش و مشارکت کارکنان در شرکت ایران خودرو فعالیت می کند. درک عمیق وی از مفهوم استراتژی دانش، وی را به پرچمدار و صف شکنِ این مفهوم در شرکت ایران خودرو تبدیل کرده است.

در این کارگاه یاد می گیرید:

شکاف دانشی چیست؟

شکاف دانشی چند نوع است؟

ریسک دانشی را چگونه اندازه گیری کنیم؟

انواع استراتژی های دانشی کدامند؟

کدام استراتژی برای مدیریت کدام ریسک دانشی در چه وضعیتی به کار می آید؟

برای تحقق استراتژی های دانشی چه تاکتیک هایی در اختیار داریم؟

نقشه راه دانش را چگونه تدوین کنیم؟

تجربه ایران خودرو در استراتژی دانش چگونه بوده است؟

اعلام نیاز به این کارگاه

* این کارگاه قبلا در تقویم آموزشی اینوتکس ایران برگزار شده است. شما می توانید با پر کردن فرم زیر تمایل خود به این کارگاه را اعلام کنید. در بخش توضیحات مشخص کنید آیا تمایل دارید این دوره در محل شرکت/سازمان شما برگزار شود یا ترجیح می دهید در تاریخ تقویمی ما در آن شرکت کنید (رزرو جا).