استراتژی دانش در ایران خودرو

فهرست مطالب

دقیقه زمان تقریبی مطالعه

ایران خودرو تلاش های متعددی در حوزه مدیریت دانش انجام داده است که سابقه آن به بیش از یک دهه پیش باز می گردد؛ مجموعه این رویکردها در حوزه های مختلف، علیرغم این که موجب ایجاد بهبودهای موضعی شده اند، اما به دلیل عدم یکپارچگی استراتژیک نتوانسته اند به یک رفتار سازمانی منسجم و پویا تبدیل شوند که با تغییرات سازمانی و حوزه های دانش کلیدی سازمان هماهنگ شوند؛ از این رو یکی از گلوگاه های بهبود روند مدیریت دانش در شرکت ایران خودرو ایجاد ساختاری منسجم و سطح بالا برای اتصال استراتژی شرکت با برنامه های مدیریت دانش است. این مفهوم در قالب استراتژی دانش در ایران خودرو تبلور پیدا می کند.

برگزاری کارگاه آموزشی استراتژی دانش در ایران خودرو

بخشی از خدمات مشاوره شرکت اینوتکس ایران در حوزه مدیریت دانش حولِ ایجاد نقشه راه دانش سازمانی و تدوین استراتژی های دانش شکل گرفته است. استراتژی های دانش به سازمان کمک می کند با نگاهی فرابخشی، اولویت های توسعه و بهبود وضعیت حوزه های دانش کلیدی خود را بشناسد و آن را با استراتژی های کلی کسب و کار خود هماهنگ کند. این امر نیازی است که شرکت ایران خودرو را بر آن داشته است با مشارکت مدیران کلیدی مرتبط با استراتژی، منابع انسانی و سیستم ها، اقدام به تعریف و تدوین استراتژی دانش خود کند.

نقطه شروع این حرکت، برگزاری کارگاه آموزشی استراتژی دانش در ایران خودرو در روزهای 14 و 15 مهرماه 1395 بود. این کارگاه آموزشی با تسهیلگری خشایار جهانیان و وحید اسلامی برگزار شد.

کارگاه آموزشی استراتژی دانش در ایران خودرو - اینوتکس ایران

هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، آشنایی عملی با متدلوژی تدوین استراتژی های دانش برای شرکت ایران خودرو بود. نحوه شناسایی حوزه های کلیدی دانش بر اساس مرجع های مختلف، اولویت دهی، اندازه گیری و تعیین استراتژی های دانش، از رئوس مطالب و تکنیک های مطرح شده در این کارگاه بوده است. ایده ها و روش های جدید مطرح شده در این کارگاه توانست مشارکت مدیران و کارشناسان را به خوبی جلب نماید به گونه ای که برخی مدیران با درک دقیق از مدل ارائه شده و اولویت های کسب و کار شرکت، به طور خودجوش نقش تسهیل گری را نیز بر عهده گرفتند.

در پایان روز دوم، تسهیلگران اینوتکس ایران از سوی مدیران و کارشناسان شرکت ایران خودرو مورد تشویق و تقدیر قرار گرفتند.

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =