چرا مدیریت درس آموخته ها با رای ون، موفق می شود؟

مدیریت درس آموخته ها در رای ون بهتر از هر سیستم دیگری امکان پذیر است. این ادعایی است که ما را بر آن داشت با معاونت تولید شرکت اینوتکس ایران، مهندس رامین یاوری مصاحبه ای ترتیب دهیم. رامین یاوری ۵ سال است که در راس هرم توسعه نرم افزار مدیریت دانش سازمانی رای ون قرار دارد. آن چه در ادامه می آید گزیده ای از نکاتی است که وی در مصاحبه اخیر خود مطرح کرده است.

گزیده نکات مطرح شده در مورد مدیریت درس آموخته ها با رای ون

مدیریت درس آموخته ها، یکی از مهمترین الزاماتی است که در به کارگیری مدیریت دانش در یک سازمان باید مد نظر قرار گیرد. مدیریت درس آموخته ها با رای ون مزیت های متعددی برای سازمان ها به همراه دارد. مهم ترین ویژگی آن بهبود عملکرد سازمان است. رای ون با قابلیت هایی که دارد استفاده عملی از درس آموخته ها را که مهم ترین معضل در سیستم های مدیریت دانش است، به خوبی حل کرده است. این قابلیت ها به این ترتیب هستند:

  • با رای ون، درس آموخته ها به طرق مختلف به سمت اجرا و استفاده در عمل می روند. برخلاف سیستم هایی که فقط به ذخیره درس آموخته ها می پردازند و منتظر هستند افراد در آن ها به جستجوی درس آموخته ها بپردازند، رای ون می تواند با استفاده از پست الکترونیکی، پیامک و Notification از رسیدن دانش به دست افراد مطمئن شود؛ افرادی که بر اساس قوانین و قواعد تعریف شده توسط شما یا شناسایی شده توسط رای ون تعیین می شوند.

 

  • درس آموخته ها با شکل های متناسب با موضوع خود ذخیره می شوند. در سیستم مدیریت دانش سازمانی رای ون، می توان برای انواع دانش، فرمت های متنوعی ایجاد کرد و با انعطاف بالا مشخص کرد چه داده هایی باید به آن مرتبط شود. به این ترتیب مدیریت درس آموخته ها با رای ون به سازمان ها کمک می کند دغدغه ها و مسائل واقعی کسب و کار خود را هدف قرار دهند.

رامین یاوری و مدیریت درس آموخته ها با رای ون

 

  • درس آموخته ها به طور مرتب تگ می خورند و سازمان دهی آن ها کاملتر می شود. کاربران با استفاده از درخت های مختلفی که مربوط به کسب و کار سازمان است (مانند پروژه ها، فعالیت های پروژه، محصولات و خدمات، پیمانکاران یا هر تکسونومی دیگر) در مراحل مختلف چرخه حیات یک درس آموخته به آن تگ می زنند و سازمان دهی آن را بهبود می دهند. رای ون می تواند میزبان هرگونه ساختاری از داده های مهم برای شما باشد.

مدیریت درس آموخته ها با رای ون

  • رای ون ایستگاه های خوبی برای کنترل کیفیت درس آموخته دارد. هر درس آموخته به صورت پیش فرض از دو مرحله ارزیابی (ارزیابی شکلی و ارزیابی کیفی) عبور می کند. این مراحل می تواند در صورت نیاز سازمان ها ترکیب شده یا تغییر یابد.

 

  • کاربران می توانند مشترک انواع خاصی از درس آموخته ها در زمینه های مشخصی شوند. بر خلاف سیستم های دیگر، کاربران در رای ون می توانند زمینه های موضوعی و یا یک یا چند نوع درس آموخته خاص را دنبال کنند و آخرین درس آموخته های ایجاد شده را در موبایل یا ایمیل خود دریافت کنند.

 

  • جریان حرکت درس آموخته ها می تواند ردیابی شود. تیم مدیریت دانش سازمان یا مدیران در بخش های مختلف می توانند انواع گزارشات را در مورد حجم، کیفیت، میران استفاده و مراحلی که درس آموخته ها در آن قرار دارند، به تفکیک تگ ها استخراج کنند و مبنای برنامه ریزی قرار دهند.

 

  • مدیریت درس آموخته ها با رای ون امکان تحویل دانش در سیستم های عملیاتی سازمان را بالا می برد. رای ون با معماری سرویس گرا و ارائه انواع API می تواند در هر مرحله ای از چرخه حیات یک درس آموخته آن را به سیستم های دیگر مانند ERP، مدیریت پروژه، تولید و … تحویل بدهد.

رامین یاوری در انتها افزود اجرایی کردن مدیریت درس آموخته ها با رای ون، به عنوان یک حرکت استراتژیک سازمانی مطرح است؛ چرا که علاوه بر رفع نیازهای فعلی، نیازهای دوراندیشانه و آینده نگر سازمان را نیز به خوبی برطرف می کند.

 

 

 

مطالب مرتبط