Training-Calendar-Item12

۲۰ و ۲۷ آذرماه ۱۳۹۸

۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰

با اعطای گواهینامه قابل استعلام از طرف دانشگاه صنعتی شریف

معرفی کارگاه حرفه ای پرورش معمار سیستم های مدیریت دانش

فرض کنید قرار باشد با یک تیم به یک سفر دور دنیا بروید و شما را به عنوان مسئول حمل و نقل تیم انتخاب کنند. شما باید بتوانید با وجود محدودیت های زمانی و هزینه ای بهترین استراتژی ها و ابزارهای حمل و نقل را انتخاب کنید و این امر ممکن نیست مگر این که شما درک دقیقی نسبت به انواع روش ها و وسیله های حمل و نقل، مزایا و معایب هر یک را داشته باشید و بتوانید در کل یک برنامه بریزید که علاوه بر رعایت محدودیت ها، افراد تیم هم از سفر خود لذت ببرند. نقش شما به عنوان یک مدیر دانش در قبال سفر سازمان به سرزمین مدیریت اطلاعات و دانشِ سازمانی دقیقا به همین صورت است.

در سال های اخیر که با مدیران و کارشناسان دانش زیادی سر و کار داشته ام همواره شاهد چالش های آن ها در درک، پیکربندی و به کارگیری ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ساختن راهکارهای مناسب برای دانش سازمانی بوده ام. از طرفی همواره شاهد بوده ام که نیازهای خود را به زبان ساده بیان می کنند اما برای تبدیل آن ها به واقعیت دچار مشکل می شوند یا تلاش هایشان اکثرا منجر به ایجاد جزیره هایی ناقص می شود؛ چرا که نمی دانند چگونه و در چه قالبی باید از بخش IT سازمان خود مطالبه کنند و معماریِ دُرُست برای مساله آن ها به چه شکل است؟

شما چه از رای ون استفاده کنید چه از شیرپوینت یا هر بستر دیگر، این کارگاه آموزشی طی ۴ جلسه به شما کمک می کند بتوانید راهکارهای بهینه مبتنی بر فناوری اطلاعات برای مدیریت دانش سازمان خود طراحی کنید و آن ها را با دستان خود پیاده سازی کنید بدون این که نیاز به دانش برنامه نویسی داشته باشید. این کارگاه در قالب همکاری مشترک اینوتکس ایران و شریف رایان (دانشگاه صنعتی شریف) برگزار می شود.

اعطای گواهینامه موفقیت در کارگاه از طرف با امکان استعلام در سایت دانشگاه

مهندس رامین یاوری

متخصص طراحی سیستم

مربیِ اول دوره

رامین طی ۱۰ سال اخیر بیشترین زمان خود را به طراحی ابزارهای معماری و مدل سازی دانش اختصاص داده است. او با تجربه کار با بیش از ۵۰ شرکت با حوزه های کاری مختلف، در حوزه معماری دانش و چارچوب مدیریت دانش می تواند تجارب ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد. رامین در این دوره به اصول بنیادی و پیشرفته مدل سازی و بهینه سازی دانشِ سازمانی خواهد پرداخت.

احمد مرشدی

دکتر احمد مرشدی

مشاور و مدرس مدیریت دانش

مربیِ دوم دوره

احمد متخصص در زمینه مدیریت فناوری اطلاعات، سابقه مشاوره در زمینه مدیریت دانش در سازمان های همچون شرکت گاز استان تهران و بانک اقتصاد نوین را داراست. وی به دلیل تحصیلات آکادمیک و تجارب کاری در زمینه مدیریت دانش، درک مناسبی از ابعاد انسانی و IT حوزه مدیریت دانش را کسب کرده است. در این دوره تمرکز احمد بر تفهیم و تعمیق رویکردها و تکنیک های نرم افزاری در پیاده سازی مدیریت دانش خواهد بود.

جلسه اول
مدل سازی دانش

۲۰ آذر ۱۳۹۸
انواع دارایی های دانشی
شناسایی دارایی ها و مفاهیم دانشیِ مورد نیاز برای یک مساله
انواع مدل های دانشِ قابل استفاده در سازمان
چه نوع مدل دانش برای چه نوع دارایی دانشی مناسب تر است؟
آموزش عملی کار با مدل های دانش

جلسه دوم
بهینه سازی دانش

۲۰ آذر ۱۳۹۸

موتور جستجو چیست و با چه منطقی کار می کند؟
مدل های دانش را چگونه برای بازیابی بهتر بهینه کنم؟
چرا در اغلب اوقات از دانش صریح و مدون استفاده نمی شود؟
یک سیستم با قابلیت یکپارچه سازی بالا، چه ویژگی هایی دارد؟
ایجاد قابلیت یکپارچه سازی با سایر سیستم های سازمانی.

جلسه سوم
چرخه حیات و گردش کارِ دانش

۲۷ آذر ۱۳۹۸
چرخه حیات دارایی های دانشی
امکانات گردش کار برای پیاده سازی چرخه حیات دارایی
State Machine چیست؟
طراحی گردش کار بر پایه State Machine چگونه است؟
آموزش عملی کار با مدل های دانش
 

جلسه چهارم
بینشِ نهایی

۲۷ آذر ۱۳۹۸

مدیریت اسناد و مدیریت دانش
استفاده بهینه از قابلیت های اجتماعی Web 2.0
چرا در اغلب اوقات از دانش صریح و مدون استفاده نمی شود؟
جایگاه مدیریت دانش در نقشه سامانه های سازمان
امنیت و سیاست های دسترسی به اطلاعات

ظرفیت محدود است،
همین الان رزرو کنید

* حتما مطالعه کنید. این هزینه برای رزرو شما به دلیل محدودیت تعداد شرکت کنندگان و لزوم احراز شرایط حضور در کارگاه است. در صورت پذیرش شما و ثبت نام در کارگاه این مبلغ از هزینه ثبت نام شما کسر می شود. پس از رزرو، همکاران ما به ترتیب اولویت با شما تماس می گیرند تا پس از بررسی سطح شما، شرایط، نحوه شرکت در این کارگاه و میزان سرمایه گذاری در آن را تشریح نمایند.