اخذ رتبه‌بندی شورای عالی انفورماتیک توسط اینوتکس ایران

شرکت اینوتکس ایران موفق به اخذ گواهینامه رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیک، در ۲ رشته شد.

مهندس رامین یاوری مدیر راهکارهای نرم افزاری شرکت اینوتکس ایران ضمن اعلام این خبر درباره اهمیت این گواهینامه گفت: «موضوع رتبه‌بندی یکی از مهم‌ترین عواملی است که شرکت‌های فعال در حوزه انفورماتیک باید آن را پیگیری و دریافت کنند.»

او افزود: «بر اساس مصوبات معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و شورای عالی انفورماتیک (از زیرمجموعه‌های معاونت مذکور) کلیه دستگاه‌های اجرایی دولتی، بانک‌ها و… موظف‌اند قراردادهایشان را صرفاً با شرکت‌های دارای گواهینامه رتبه‌بندی از شورای عالی انفورماتیک منعقد نمایند.»

یاوری اضافه کرد: «با عنایت به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالای اجرایی شرکت طی سال جاری سعی داشتیم تا رتبه‌بندی در بیش از یک رشته را پیگیری کنیم و خوشبختانه توانستیم علاوه بر رتبه چهار در رشته ارائه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری یا بسته‌های نرم‌افزاری حامل محتوا با ۲۱ گرایش، رتبه چهار در مشاوره و نظارت بر اجرای طر حهای انفورماتیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات را نیز کسب کنیم.»

او افزود: «گواهینامه‌های صادره توسط شورای عالی انفورماتیک در پنج رسته خدمات، سخت‌افزار، نرم‌افزار، انتقال اطلاعات و مشاوره صادر می‌گردد که هریک از آن‌ها دارای رشته‌ها و گرایش‌های متعددی هستند.»

مدیر راهکارهای نرم افزاری اینوتکس ایران ادامه داد: «در حال حاضر اینوتکس در دو رشته منطبق با ماموریت های فعلی خود دارای رتبه‌بندی است و اکنون ما با ارائه این گواهینامه می‌توانیم در هریک از رشته‌ها و گرایش‌های مربوطه که می‌خواهیم وارد شده و شروع به فعالیت کنیم.»

مهندس یاوری در این مورد که گواهینامه موجود چه تأثیری در انعقاد قراردادهای جدید شرکت خواهد داشت، توضیح داد: «دریافت این گواهینامه بیانگر توانایی شرکت‌هاست. تا چندی پیش عمده مدل کسب و کار ما مبتنی بر ارائه خدمات مشاوره بود ولی در سال های اخیر که در زمینه راهکارهای نرم افزاری بیش از پیش فعال‌ شده‌ایم، این گواهینامه کمک خواهد کرد تا دامنه تنوع فعالیت‌هایمان را بیش از گذشته گسترش دهیم.»

او ادامه داد: «بدیهی است هرچه این رتبه‌ها بالاتر باشد تعداد و مبالغ قراردادها نیز بالاتر خواهد رفت. با توجه به پتانسیل موجود و روند روبه رشدی که در شرکت وجود دارد به امید خدا درزمینه سایر گرایش‌ها نیز شاهد پیشرفت و ارتقا خواهیم بود.»

یاوری با بیان اینکه مدت اعتبار گواهینامه فعلی، یک‌ساله است درباره پیش‌بینی عملکرد شرکت در بحث رتبه‌بندی مذکور در سال‌های آینده خاطرنشان کرد: «ما می‌توانیم رتبه‌هایمان را در سال‌های آتی بهبود ببخشیم. در بحث افزایش رشته‌ها نیز افزود: اخذ گواهینامه ما در سایر رسته ها، بسته به سیاست‌های شرکت دارد اینکه آیا شرکت مثلا وارد بحث سخت‌افزار خواهد شد یا نه. موضوعی که نیاز به سرمایه‌گذاری ویژه‌ای در این زمینه دارد.»

خشایار جهانیان

خشایار از ۱۹ سالگی شروع به کارآفرینی کرد؛ روندی که هنوز بعد از سال ها با هیجان ادامه می دهد. این دانش آموخته مهندسی صنایع و MBA، در ۲۱ سالگی اینوتکس ایران را بنیانگذاری کرد. وی به عنوان یکی از پیشگامان مدیریت دانش در ایران دارای تجربه مشارکت در طرح ریزی و اجرای پروژه های متعدد، و بیش از ۱۰ مقاله و ۵ کتاب است. وی با تزریق دیدگاه های ناب خود در حوزه مهندسی و مدل سازی دانش در محصولات و خدمات شرکت، تمایزی غیرقابل انکار برای اینوتکس ایران خلق کرده است. ریزبینی، تهور در نوآوری و اجرای پروژه های بدیع، سخت کوشی و سخت گیری، شوخ طبعی و انزجار از فعالیت های تکراری بخش هایی جدانشدنی از شخصیت خشایار است.

مطالب مرتبط